Niespecyficzny stymulator oddychania

-3. Wybierz największy wymiar rurki, która – zgodnie z doświadczeniem – bez urazu przejdzie przez szersze nozdrze dla dorosłego mężczyzny nr 10, dla drobnej kobiety nr 5-7. Stwierdź, czy rurka ma czyste, drożne światło. Od krzywizny rurki zależy pozycja głowy pacjenta. Im większa krzywizna, tym bardziej przygięta powinna być głowa pacjenta podczas intubacji. Najczęściej używana jest zalecana przez Ma- gilia pozycja, którą przyjmuje się wdychając poranne powietrze („wąchanie kwiatka”) głowę układa się na jednej poduszce, z lekkim odgięciem w stawie szczytowo-poty- licznym.

-4. Wprowadź w anestezję i spowoduj liiperwentylację podając dwutlenek węgla w paru wdechach. Zazwyczaj wystarcza przepływ 500 mVmin. Niespecyficzny stymulator oddychania, doksapram (100 mg po podaniu barbituranu i natlenieniu), w podobny sposób może pomóc w intubacji na ślepo65.

-5. Włóż rurkę do nozdrza w ten sposób, że wewnętrzna strona krzywizny jest skierowana do nóg pacjenta. Wprowadzaj rurkę wprost do tyłu, nie do góry. W celu przezwyciężenia oporów na tym etapie lub kiedy rurka przechodzi z nosa do nosogardła, może zachodzić potrzeba poruszania skosu rurki przez jej skręcanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *