Leczenie przepuklin wolnych

Leczenie przepuklin wolnych i u więźnie Ly cli jest chirurgiczne. Chirurgicznie leczy się również skręt jądra i wodniaki. Operację przepukliny pachwinowej wolnej wykonuje się w każdym wieku, począwszy od okresu noworodkowego. Wśród tysięcy obserwowanych dzieci jedynie wyjątkowo można stwierdzić samoistne ustąpienie zmian.

Wiek nie stanowi przeciwwskazań do operacji. Jeżeli dziecko jest w dobrym stanie i może znaleźć się na oddziale zapewniającym odpowiednie zabezpieczenie przed zakażeniem, opiekę pooperacyjną na wydzielonym oddziale pooperacyjnym, znieczulenie według współcześnie obowiązujących zasad i jeżeli chirurg ma doświadczenie w wykonywaniu zabiegów u najmłodszych dzieci, to operację można bezpiecznie wykonać w okresie noworodkowym. Tym bardziej można ją wykonać wtedy, kiedy dziecko jest starsze. Przebyte uwięźnięcie jest wskazaniem do operacji w trybie przyspieszonym.

Jedynie zły stan dziecka, spowodowany niedożywieniem, infekcją, niedokrwistością, odparzenia skóry krocza, a przy tym dobra opieka w domu i łatwy kontakt z lekarzem pozwalają na przesunięcie terminu operacji do czasu poprawy stanu ogólnego pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *