Laryngoskop

W nagłych przypadkach laryngoskop można zastąpić wygiętym trzonkiem łyżki, oświetlając szyię od przodu silną latarką. Technika intubacji ustno-tchawiczej bez użycia laryngoskopu. Metoda stosowana niezwykle rzadko, w przypadkach, kiedy nieprawidłowości anatomiczne uniemożliwiają użycie laryngoskopu lub jeżeli intubacja przez nos jest niepożądana.

-1. Po crłębokim uśpieniu pacjenta anestezjolog staje po lewej stronie pacjenta twarzą do nieao, pomocnik pociąga język ku przodowi, anestezjolog wsuwa dwa palce lewej reki ponad orzbietem języka tak, aby podciągnąć nagłośnię do przodu. Całkowicie zakrzywioną rurkę należy teraz wprowadzić po palcach lewej ręki znajdujących się w jamie ustnei aż do szpary głośni. Jako pomocy przy tej metodzie, bardzo polecanej w r. 1901 przez Franza Kuhna, używano wygiętych prowadnic.

-2. Anestezjolog stojąc w zwykłym miejscu przy głowie pacjenta wprowadza lewy kciuk do ieqo ust. Przedramię ułożone w pronacji, palce spoczywają na podbródku pacjenta. Koniec kciuka powinien sięgać tak daleko, jak to jest możliwe, dotykając podstawy języka. Chwyt ten daje możliwość poruszania żuchwą razem z językiem do przodu i do tyłu, jeżeli pacjent jest głęboko uśpiony. Rurkę wprowadza się do szpary głośni prawą ręką69.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi

http://superdent.bytom.pl Szczoteczki soniczne cudph.pl/kategoria/sukcesy/