JEDNOSTRONNE PORAŻENIE STRUNY GŁOSOWEJ

Dość dobre rokowanie co do wyleczenia ma pojawiające się czasem idiopatyczne porażenie nerwu wstecznego jako przemijająca mononeuropatia nerwu czaszkowego01. Częstość występowania pointubacyjnych bólów gardła nie różni się znamiennie w zależności od stosowania rurek z PCW czy gumowych02.

-5. JEDNOSTRONNE PORAŻENIE STRUNY GŁOSOWEJ. Opisywane przypadki prawdopodobnie były wynikiem nierównomiernego wypełnienia mankietu03,. 6. PRZEMIJAJĄCE UPOŚLEDZENIE CZYNNOŚCI NERWU JĘZYKOWEGO jako wynik silnego ucisku lub pociągania odcinka nerwu biegnącego od przyśrodkowej powierzchni żuchwy do nasady języka. Chociaż funkcja nerwu ulega zaburzeniu na kilka dni, jego anatomiczna ciągłość jest zachowana i rokowanie jest dobre04.

-7. URWANIE POLIPA NOSOWEGO05. Przy intubacji przez nos należy zwracać uwagę na jego drożność. Metoda ta nadaje się również dla dorosłych i jest szczególnie użyteczna podczas operacji wewnątrzczaszkowych. Przed .przyłączeniem rurki zbiornikowej anestezja powinna być doprowadzona do 3 fazy II okresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi

kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym wrocław