INTUBACJA W PRZYPADKACH NIECHIRURGICZNYCH:

-1. W ciężkiej zamartwicy noworodków: intubuje się rurką Magilla 3 mm (00), z użyciem drutu do robótek jako prowadnicy. 2. Podczas resuscytacji osób, których oddychanie jest utrudnione, osłabione lub nieobecne, które wymagają sztucznej wentylacji i częstego odsysania.

-3. W przypadkach ciężkiego upośledzenia drożności krtani, spowodowanego obrzękiem zapalnym, pozostawiano rurkę w tchawicy na cztery i więcej dni bez poważnych komplikacji.

-4. U pacjentów z niedodmą i objawami wysięku w płucach rurka nosowo-tchawicza, wsunięta na ślepo po znieczuleniu powierzchniowym krtani, służy jako kanał, przez który można włożyć cewnik do odsysania. Może to zastąpić trudniejsze do wykonania odsysanie przez bronchoskop.

-5. Jest jedną z metod stosowanych u dzieci do podania oleistego środka kontrastowego przy bronchografii. Jeżeli sztuczne drogi oddechowe będą prawdopodobnie potrzebne na dłużej niż 24-48 godzin, lepiej – zamiast przedłużonej intubacji – wytworzyć tracheostomię50. Nie dotyczy to niemowląt i małych dzieci, u których rurkę można utrzymywać przez 48-72 godzin51-.

Przewlekła intubacja u dorosłych jest wciąż przedmiotem badań62. Opisywano jednak przypadki zwężeń podgłośniowych53.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *